Automodeláři

Souhrn

Věk:od třetí třídy
Termín: -
Volná místa/kapacita:0/20
Vedoucí:Rudolf Šrámek, Jiří Košek
Den v týdnu:Středa 15:00 - 16:30
Cena:1000 Kč
Kategorie:Technické

Detailní informace

Základní informace 

Vítězství v Chocni 

Automodeláři ze SVČ Mozaika Železný Brod společně s rodiči dětí se zúčastnili ve dnech 7. – 8. 9. 2019 závodu modelů aut ovládaných pomocí bowdenu ve městě Choceň. Jednalo se o vytrvalostní závod 24 hodin non stop. Dvou nebo tříčlenná posádka (podle věku a složení posádky) musela chůzí nebo během absolvovat co nejvíce okruhů v místním zámeckém parku.

Odjezd byl v sobotu po sedmé hodině ráno. Naložili jsme co se dalo, abychom měli vše k dispozici. Ještě před příjezdem do Chocně jsme se zastavili v dřevěném památném kostelíku v obci Dobříkov, který byl na místo přivezen vlakem před druhou světovou válkou z Ukrajiny. Po příjezdu do prostoru závodiště jsme postavili stany a vybalili všechny věci. Po obědě se u pořadatelů přihlásilo 9 našich posádek. Celkem na startu závodu stálo nakonec neuvěřitelných 45 posádek. Ve 13.13.13 hodin začalo nekonečných 24 hodin bojů o dobré umístění. Naše posádky si vůbec nevedly špatně. Většina z nich se držela v první polovině startovního pole. Nejhorší situace nastala v nočních a brzkých ranních hodinách, kdy na závodníky a nejen na naše, dopadala krize. Ovšem dobrá taktika se střídavým krátkým spánkem minimalizovala ztráty v umístění. Ráno se opět závodilo na plný výkon a v té době posádka na druhém místě ve složení Kuba Neoral, Martin Kocour a Pepa Hübner se ztrátou téměř 3 km za prvním nasadila neskutečně ostré tempo. Podařilo se jim ztrátu dohnat a dostat se do vedení, které nakonec udrželi až do konce závodu. Po několika letech zase máme zasloužené vítězství s uběhnutými 154 km. Krásné páté místo se 140 km si vybojovala po těžkém boji s dospělými závodníky mladá posádka ve složení Ota Déva, Ondra Novotný a Petr Polívka. Obrovské překvapení vytvořila naše nejmladší posádka s věkovým průměrem necelých 9 let ve složení Jirka Klamt, Zuzanka Klamtová a Amálka Kurfiřtová (která vystřídala nedlouho po startu zraněného Ondru Huška). Jejich výkon vzhledem k věku byl neskutečný a běh těchto malých závodníků doslova drtil časy těch o mnoho starších. Jejich výkon 109 km a celkově 14. místo byl neuvěřitelný. Ještě musím vyzdvihnout  posádku Richard Horna, Vašek Kurfiřt a Milan Šrédl. Dobře zvolenou taktikou se jim podařilo zdolat 123 km a tím si zajistit 11. místo. Ani ostatní naše posádky se neměly za co stydět. Všechny po závodě pořádně bolely nohy a únava byla hodně znát. Nakonec i přes velmi nepříznivou předpověď počasí nám téměř nepršelo a závod se velmi vydařil. Díky rodičům závodníků jsme měli dokonalé zázemí, napečené buchty, grilování a hlavně podporu soutěžících dětí. Zázemí našich posádek mělo prostě tu nejlepší atmosféru. Již nyní se těšíme na další ročník.

Rudolf Šrámek, vedoucí automodelářského kroužku SVČ Mozaika Železný Brod

 

      Cílem kroužku je přilákat děti zpátky od počítačů k řemeslu, k  používání šikovných rukou, rozvíjení  fantazie. Kroužek automodeláři v minulosti odchoval spoustu dnes skvělých např. automechaniků, designerů, vývojových techniků. Děti si sami sestaví podle jednoduchých plánků plně funkční model auta na dálkové - bowdenové ovládání. Naučí se pracovat s materiálem, zapojovat elektrické obvody, výtvarně zpracovávat karoserie. Tím, že model dosahuje rychlosti běhu a je pevně spojen bowdenem se závodníkem, zároveň zvyšuje tolik potřebnou fyzickou kondici dětí. Pohon zajišťuje malý gelový akumulátor, který si závodníci nosí v baťůžku na zádech. Aby bylo soutěžení atraktivní, je vytvořen kalendář závodů pro celý rok s různými typy závodů jako např. autocross, rallycross, formule 1. Na konci sezóny následuje pro děti vyhlášení vítězů.
 
      Z vlastní zkušenosti víme, že dovedností a vědomosti získané v automodelářském kroužku pomohli s výběrem budoucího povolání a usnadnili studium na vybraných školách. Potvrzení o několikaleté práci v kroužku  je platná a velmi žádaná příloha k přihláškám na střední školu.
   
   Začínáme 18. září 2019.  

PŘIHLÁŠKA A PLATBA

Vyplněnou a podepsanou přihlášku do zájmového kroužku odevzdejte nejpozději do 30. září 2019 v SVČ Mozaika. Platbu za zájmový kroužek je nutné uhradit do 10. října 2019 přímo v kanceláři SVČ Mozaika nebo bankovním převodem na účet 992468369/0800. Variabilní symbol je datum narození dítěte. Do poznámky pro příjemce uveďte jméno dítěte a název kroužku. Pokud je cena kroužku 1000,- Kč a vyšší, lze ji rozdělit na dvě platby, přičemž druhá platba musí být uhrazena  do 31. ledna 2020.

Účastníkem kroužku se dítě stává až po odevzdání řádně vyplněné přihlášky a zaplacení účastnického poplatku.

KONTAKT   

Telefon kancelář SVČ: +420 778 494 827, Email: ddm.zb@seznam.cz,

Telefon hlavní vedoucí:   602 857 485


  

  

Kalendář Závodů 2017

KalendářVíce zde: http://bomodely.webnode.cz/

Seznam věcí do kufříku v pdf.

Seznam

    Tisk vlastních disků na naší 3D tiskárně

     Pro členy kroužku je možnost vytisknout disky kol na jejich autíčka s reálnou předlohou. Seznam již existujících modelů a další informace najdete zde.