29.42.2017

12.12.2015 Ráno to vypadalo na deštivý den, ale kolem 9 hodiny se vyjasnilo a ukázalo se sluníčko a krásná modrá obloha. Po loukách se válela mlha, ale nás to neodradilo a vydali se hledat kešky do kout Českého ráje, kam nevede žádná turistická značka. Byla to vesnice Karlovice, kousek od Sedmihorek. Nádherný kus Českého ráje. Prošli jsme vesnici a dostali jsme se ke kostelu, krásnému malému hřbítůvku, kde stojí obrovské staré stromy. Myslím si, že to je lípa a dub. Tak jsme našli první kešku ….. Další cesta nás vedla po cyklostezce, kde byl nádherný výhled na Hrubou Skálu a Valdštejn. Plno laviček a tam jsme našli další tři kešky………….. Dostali jsme se k místnímu rybníku, kde jsme se nasvačili a kluci si pohráli. Ve skalách u rybníka jsme našli ještě jednu kešku a potom jsme se pomalu přesouvali na dětské hřiště a potom na nádraží. Moc pěkný výlet, vymrzlý jsme dorazili kolem třetí hodiny domů. Tentokrát jsme našli 5 kešek a zvýšili počet na 161.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

28.11.2015 Začíná adventní čas a tak jsme se vydali do Betléma ke Kuksu. Počasí nebylo tak špatné. Nic nepadalo, ani déšť ani sníh. Vyjeli jsme vlakem do Staré Paky. Tam jsme museli přesednout na osobní vlak do Jaroměře. Cesta byla trochu delší a tak všichni si snědli svačiny, které měli v batohu. Nejdříve jsme šli ke křížové cestě z 21. století, zajímavé sochy postavené uprostřed louky. Tam jsme se chvíli zdrželi, Jirka si tam zapomněl baton a tak se musel kus cesty vracet a pokračovali jsme dál k betlému. Tam jsme vyčistili potůček, který byl zanešený spadlým listím. Pokračovali jsme dál a našli první kešku ve skalách ……. Museli jsme se vrátit, ještě jsme si prohlédli kašnu, která byla v lese, a již jsme pokračovali na Kuks. Bohužel jsme začali mít hlad, protože nikdo neměl svačinu. Doufali jsme, že bude u Kuksu nějaká restaurace, kde by nás alespoň trochu nakrmili. Po cestě jsme našli druhou kešku ve skalách …….. Vylezli jsme z lesa a před námi se objevil celý areál Kuksu s jeho krásnými sochami, nově založenými vinicemi a dokonce v dálce bylo vidět, že svítí okna jedné restaurace. Vydali jsme se tam. Všichni dostali slepičí vývar a všichni ho s chutí snědli a vrátili prázdný talíř. To už bylo kolem 16 hodiny a my se museli vracet na vlakové nádraží, kde nám v půl páté jel vlak. Tam jsme našli ještě jednu kešku…... Ta nám dala trochu práce, protože s hintem „Banka“, tak jsme se trochu trápili a potom jsme zjistili, že je ukrytá v lampě nad vchodem pokladny. Moc pěkná skrýš. Unavení, vyfoukaní jsme si sedli do teplého vlaku, venku už byla tma a my jeli domů. Dnešní lov nám zvýšil počet kešek na 156.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

14.11.2015 Výlet k Příšovickým rybníkům. Ráno jsme vyjeli za krásného počasí vlakem do Loukova. Vystoupili jsme a šli po stezce k rybníku Žabakor. Tam jsme našli první kešku schovanou v křoví „Doubrava c.4“. Potom jsme pokračovali po silnici vesnicemi Doubrava, Žďár. Stále jsme hledali nějakou lavičku, abychom se mohli nasvačit. Bohužel nic. Plně vysíleni jsme si sedli na schody u zavřené hospody a tam jsme se nasvačili. Další cesta již vedla poli a další keška se nám skrývala v kanále u cesty v plechovce “Pohled od vrbicky“. Na poli nás sledovalo stádo srnek a nad hlavami nám létaly letadla, protože jsme se blížili k místnímu letišti ve Všeni. U letiště nás čekaly dvě kešky. Jedna „Pohled od hrusky“ měla hint hruška, ale žádné hrušky už na stromě nebyly. Druhá „Bene Ambula“ byla u letištního domku. Konečně jsme se přibližovali k Příšovickým rybníkům, ale bohužel se k nám také přibližovaly i černé mraky. Ještě jsme našli jednu kešku „Vlečka mrazírny,..“ v dopravní značce, která označovala koleje, které již nikam nevedou. Chtěli jsme si jít pohrát na dětské hřiště, než pojede vlak, ale začalo tak pršet, že jsme se museli schovat do nádražní čekárničky. Vlak měl trochu zpoždění, ale přípoj na Železný Brod jsme stihli. Ulovili jsme 5 kešek a máme již 153 kešek.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

30.10.2015 Podzimní prázdniny. Tentokrát děti jely na podzimní prázdniny do Nového Boru. Kousek odtud je skalní hrad Sloup. I my jsme v pátek dorazili, abychom našli nějaké kešky. Počasí nám moc nepřálo, ale bylo teplo. Než jsme došli na hrad ulovili jsme první kešku „Vysoká skála“. Došli jsme na hrad a tam jsme hned našli kešku „Skalní hrad Sloup v Čechách“. Prohlédli jsme si hrad, naobědvali a pokračovali jsme do lesního divadla. Krásně nově upravené lesní divadlo, kde se asi přes léto hraje a tam jsme našli třetí kešku „Lesní divadlo“. Prohlédli jsme si okolí, zahráli si pohádku O veliké řepě a potom jsme pokračovali na rozhlednu. Bohužel byla zavřená, ale i tak z té skály byl krásný rozhled. Sešli jsme do vesnice a u kostela jsme našli čtvrtou kešku „Vyhlídka na Hřebence“. Byl zajímavý hint „Šroubuj“ a tak jsme kešku našli v lampě u cesty. Na zpáteční cestě jsme chtěli ulovit ještě jednu kešku. Zalezli jsme do lesa, kde tekl potok a najednou se nám Anežka Š. propadla po kotníky do bahna. Zdatný rytíř Míla K. si zul boty, vyhrnul kalhoty a došel si pro ní. Záchranná akce dobře dopadla, ale kešku jsme už nenašli. Tak z tohoto výletu máme 4 kešky a tj. 148 kešek.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

17.10.2015 Je po letních prázdninách a my se zase seznamujeme s novými členy kroužku. V sobotu jsme se vydali na výlet. Tentokrát jsme jeli na malou Skálu. Odtud jsme šli na Záborčí a po červené na Frýdštejn. Zastavili jsme se ve skalách pro kešku „Maloskalské výhledy“. Měla to být vyhlídka na Český ráj, ale bohužel byla taková mlha, že nebylo nic vidět. Potom jsme pokračovali dál po červené na Frýdštejn. Byla zima, nevlídno, padala mlha a tak jsme ani na hrad nešli. Sešli jsme krásnou cestou skalami kolem skalního hradu, kde jsme našli druhou kešku „Skalní hrad“. Příroda byla krásně zbarvená a výlet se nám všem líbil. A tak jsme zvýšili naše konto na 144 kešek.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

23.7.2015 Ještě jedna keška, kterou jsme našli na příměstském táboře, tentokrát jsme jí našli pod Černou Studnicí. Bylo docela pěkné počasí, sice ráno trošku poprchalo, ale po parných dnech to bylo velmi příjemné. Hledali jsme kešku „Mordýřskou studánku“ v lese, u které byla ukrytý náš hledaný poklad. Našli jsme skoro bez problémů. Po cestě jsme také našli hodně borůvek, potkali jsme pramen Žernovníku, ale tuto kešku už máme ulovenou. Dali jsme si v příjemném lesním prostředí svačinu a pokračovali jsme až k Lence Klimtové na Jistebsko, kde na nás čekala s výborným obědem. Ty otužilejší i se vykoupali v zahradním bazénu. Tak se naše konto zvýšilo na 142 kešek.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

16.7.2015 Jsou prázdniny, děti jsou na příměstském táboře a tak taky hledáme kešky. Jednu kešku jsme našli při cestě do Zásady. Ráno nám lilo jako z konve a tak jsme  ani nevěděli jestli vyrazíme. Ovšem než jsme došli k Minimuzeum Járy Cimrmana tak se na nás již koukalo sluníčko a my svlékali všechno co jsme měli na sobě. Kešku jsme našli bez problémů, prohlédli jsme si muzeum, s paní průvodkyní jsme si pěkně popovídali a spěchali jsme dál do Zásady, kde na nás čekal oběd a další děti, které jsou v Zásadě na táboře. Po odpoldním klidu  jsme se autobusem vrátili do DDM. A tak máme 141 kešek.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

16.6.2015 Ještě před skončením školního roku jsme otevřeli naší 5 kešku. Je na trase kolem řeky Jizery a jmenuje se Povodeň. Je umístěna v ptačí budce, tak snad nám jí někdo neukradne, protože kluci se na ní celé jaro dřeli.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

30.5.2015 Dnes je trochu pošmůrno, v batohách máme pláštěnky. Vyrážíme se 7 dětmi. Dojeli jsme na stanici Borek pod Troskami a již se před námi objevují  dvě kamenné věže panna a baba. Po cestě  a modré turistické značce se musíme dát po louce, kde leží unavené krávy a ohradník je pod proudem. Ještě, že se nebojíme a prolezeme. Sice potkáváme kravské bobky, ale cestu zvládneme. Pořád do kopce a jsme u cíle. Vlezeme do hradu a začne pršet. Pláštěnky vytáhneme z baťohů po kluzkých schodech se vydáme nahoru nejdříve na pannu a potom na babu. Je to fajn. Pod hradem najdeme 1 kešku podobnou té naší v ptačí budce a jmenovala se Hrad Trosky. Na zpáteční cestě se posilníme v místním kiosku a skoro stejnou cestou jdeme zase nazpátek k vlaku v Borku pod Troskami. Takže se naše konto zvýšilo na 140 kešek.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

16.5.2015 Nádherný den, sluníčko nás svítí na cestu. Všechno kolem kvete a voní. Jedeme vlakem na Hrubou Skálu  a potom pěšky po silnici se táhneme pod zámek. Máme 7 dětí. Zámek se tyčí nad námi na skále a my musíme vylézt na kopec. U zámku si dáme svačinu, posedíme a vydáme se na vyhlídku. Je nádherný výhled, pokoukáme a vydáme se dál po červené, kde najdeme jednu kešku Skalní brány Českého ráje. Je schovaná ve skalním masivu v údolí skal. Pokračuje ještě na vyhlídky a potom sejdeme po modré do Sedmihorek. Je docela teplo a tak nás to nalákalo na smočení nohou v rybníku. Výlet se vydařil. Na kontě máme 139 kešek.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

2.4. 2015  Máme velikonoční prázdniny. Sice to vypadá jako vánoční, protože je zima a padá sníh. Vyjíždíme ze Železného Brodu za velké chumelenice. V Českém ráji se chumelenice změnila na déšť a velmi studený. Ale nás 7 statečných se vydalo hledat kešky navzdory sychravému počasí. Vystoupili jsme z vlaku v Sedmihorkách. Hned u silnice jsme našli první kešku Alej Sedmihorek. Byla uložená v dutině stromu a zakódována visacím zámkem. Než jsme se dostali na Hrubou Skálu, tak jsme našli kešku jménem Sochařská. Na Hrubé Skále měl pán otevřený kiosek a tak jsme si dali teplý čaj. Pokračovali jsme dál k Horolezeckému cintorinu, přes kešku Vzdušné lázně, okolo pohádkových pramenů, ve skále jsme hledali krokodýla až na Valdštejn. Výhoda tohoto počasí byla, že nás neobtěžovali jezdci na kolech a my si mohli jít svým tempem až na Hlavatici, kde jsme našli poslední kešku jménem Magická brána do Českého ráje. Tady už konečně přestávalo pršet a začalo se vyjasňovat. Krásné pohledy byly na zasněžené kopečky Jizerských hor. Nasedli jsme na vlak a ujížděli jsme do Železného Brodu. Našli jsme 7 kešek a naše skóre je 138.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

23.2.2015 a my nacházíme další kešku v Železném Brodě. Máme již ve sbírce 131 kešek.  Už se těšíme na jaro, kdy musíme dodělat konečně noční kešku, kterou máme připravenou. A máme v plánu kešku památných stromů po Železném Brodě a kešku, která se bude jmenovat povodně.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

5.2.2015 A jsou tady jarní prázdniny. Krásné počasí, sluníčko svítí, sníh čerstvě napadaný. Jeli jsme vlakem na Smržovku. Odtud jsme se vydali kolem kostela ve Smržovce, kde byl nádherný výhled na zasněžené Krkonoše a rozhlednu Štěpánku. Zde jsme také našli jednu kešku Luční mlýn.  Potom jsme se vydali osadou Jelení kout až na Berany. Opravdu nádherný kout, kde lišky dávají dobrou noc. Z Beran jsme už šli cestou dolů až do Zásady. Navštívili jsme ostatní děti, které byly na lyžařském výcviku s Evou. Dostali jsme zde výborný oběd - vdolečky. Odtud jsme jeli autobusem do Železného Brodu. Počet kešek se zvýšil na 130.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

30.1.2015 Jsou pololetní prázdniny, krásně sněží a my se vydáváme hledat kešky do Tanvaldu. Vyrazili jsme ráno a první kešku jsme našli hned u nádraží v Tanvaldu. Potom jsme se vydali do kopce, kde jsme našli druhou kešku u základní školy. Tam jsme se také nasvačili a potkali psa, který nám chtěl sníst naše svačiny. Pořád sněžilo a my pořád šli do kopce. Skoro na vrcholu jsme našli třetí kešku. Odtud jsme se vraceli dolů až k památníku T.G. Masaryka, kde byla čtvrtá keška. Bylo dost mrazivo a tak jsme se zastavili v místní cukrárně na teplý čaj. Dál jsme pokračovali po Palackého stezce až do Velkých Hamrů. Zde jsme navštívili muzeum energie. Bylo to moc zajímavé. Muzeum je spíše pro děti, kde ukazují, jak se vyrábí elektřina pomocí šlapání na kole nebo sluneční energií. Odtud jsme se vydali vlakem do Železného Brodu. Dnešní konto je 129 kešek.

 


Železniční depo Tanvald
Místo mého mládí
Urnový háj
Památník T.G.Masaryka
Muzeum socialistických vozů

 

 

Rok 2014

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

29.12.2014 A jsou tady vánoční prázdniny. Všichni máme dost plné žaludky a tak potřebujeme trochu shodit nějaké kilo. Dnešní výlet jsme vymysleli zase směr Hrádek nad Nisou. Je to moc krásný kraj a příjemný na pěkné procházky. Jeli jsme vlakem až do Žitavy, tak jsme si prohlédli ještě vánoční výzdobu. Trochu ti starší si vzpomínali na německá slovíčka a překládali nápisy na budovách. Na náměstí v Žitavě jsme chtěli najít jednu kešku, ale marně. Prohledali jsme kde co, ale bohužel nenašli. V Žitavě jsme se svezli parním vláčkem dvě stanice a potom jsme se vydali podél řeky Nisy do Čech. Dostali jsme se na trojmezí, kde jsou hranice Německa, Polska a Česka. Do nedávna zde byl most, ale velká voda ho ztrhla. Museli jsme jít ještě kus pěšky, abychom se dostali až na Kristýnu, kterou již dobře známe. Tady na nás čekala příjemná hospůdka, kde jsme si dali oběd. Potom jsme se už vraceli na nádraží v Hrádku nad Nisou. Dnes byl velmi mrazivý den, ale my keškaři něco vydržíme. Dnes jsme našli pouze jednu kešku - Zittauer v Německu. Takže k dnešnímu dni máme 124 kešek.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dnes 29.10.2014 jsme se jako tradičně vydali za ostatními dětmi z DDM Mozaika na podzimní prázdniny, které  trávili zase v DDM v Hrádku nad Nisou. Všichni jsme se sešli v Liberci a vydali se společně do Frýdlantu v Čechách. Na nádraží, ti kteří měli zavazadla, si je nechali u hodné paní v úschovně a vydali jsme se za dobrodružstvím. Ráno bylo docela sychravé, ale přes den se vyklubalo sluníčko na modrém nebi. První cesta vedla k DDM Frýdlant. Dům dětí sídlí ve staré vile. Paní učitelka nám nejdříve udělala výklad historie a potom jsme si celý objekt prohlédli. Po krátké svačině jsme se vydali na místní rozhlednu. Tam našli první kešku. U rozhledny bylo dětské hřiště, které nás velmi zaujalo a docela jsme tam  všichni vyhládli. Došli jsme na Frýdlanské náměstí, kde jsme si dali oběd a vylezli jsme na místní radnici, kde mají vyhlídkovou věž. Potom se někteří zdatní keškaři odpojili a vydali se na zámek hledat druhou dnešní kešku a ostatní jsme se pozvolna vraceli na nádraží. Paráda dnešní úlovek byl 2 kešky, takže máme k dnešnímu dni 123 kešek. 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

23.9.2014 Naše dnešní schůzka byla jedna z prvních po prázdninách. Máme nové členy a tak jsme se vydali za keškou, která se objevila jako nová nad Železným Brodem. Bylo krásné podzimní počasí a při cestě za keškou jsme našli i houby. Od kešky je nádherný výhled na město i v dálce jsou vidět Jizerky a Krkonoše. A tak jsme bohatší o 1 kešku a máme jich 121.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Je léto a prázdniny. Někteří naši kačeři se vydali na Moravu do Jeseníků. Byli ubytováni v Rýmařově. Počasí zrovna moc nepřálo, ale to nevadilo. Nesměli vynechat nejvyšší horu Jeseníků Praděd. Vylezli na rozhlednu. Další den byli na hradě Sovinec, a když se vraceli domů pěkně zmokli. Než došli domů, pěkně jim vyhládlo. Jeden večer obešli celý Rýmařov a dozvěděli se, že před dávnými časy byli na zahrádce střední školy zabiti 3 upíři. Spali ve stanech a každý večer pršelo. To se jim dobře spalo, když klepal déšť na stan. Naštěstí poslední večer se udělalo lepší počasí a tak konečně mohli hodnotit uplynulý týden. Bylo to moc fajn a těší se na další prázdniny. Našli  4 kešky a to Praděd, Karlova studánka, Pradědovo cache, Spulkarna. A máme 120 kešek.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A jsou tady prázdniny. Pěkné počasí nám přeje a tak je čas i na výlety a cestování po naší republice. Tentokrát se naši kačeři objevili na druhém konci naší republiky a ulovili 4 kešky. Ostrov - Sky, Skodovka1 - Ostrov, Gymnazium Ostrov, Sportpark. Ke dnešnímu dni máme 116 kešek a bude jich ještě o prázdninách více, protože prázdniny jsou teprve v půlce a naši kačeři se chystají na Moravu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

3.6.2014 konečně jsem dokončili naší čtvrtou kešku. Jmenuje se osobnosti ZB. Je zde vyjmenováno 6 významných osob v Železném Brodě a keškaři musí obejít jejich bývalé nebo současné domy a najít na nich indicie. Závěrečná keška s notýskem je u lavičky, od které je krásný výhled na Železný Brod.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Školní výlety jsou tady a naši kačeři se také činili. Byli v Českém ráji a nasbírali 9 kešek. A tady jsou Valdštejn, Čertova ruka, Okolo hradu cestička, Kalvarie, Český ráj - hotel, Adamovo lože, Zámek Hrubá Skála, Liriodendron, Kapelník. A máme celkem 112 kešek. Moc pěkný kout naší vlasti.

 

 

18.4.2014 Jsou velikonoční prázdniny a na Velký pátek se otevírají poklady. I my se vydáváme hledat skály, které nám vydají poklad. Dojeli jsme na Dolní Černou Studnici. Naše výprava byla tentokrát velká. Sešlo se nás celkem 20 dětí. Jako správní Broďáci jsme chtěli vědět, kde pramení potok Žernovník, který se v Železném Brodě vlévá do Jizery. První keška byla právě u pramene Žernovníku - Pramen Žernovníku. Potom jsme se vydali na rozhlednu Černá Studnice. Zdatní kačeři se vydali hledat kešku Malá skála pod Černou Studnicí a všichni jsme se sešli nahoře u restaurace. Objevili jsme dětské hřiště, dali si svačinu a odlovili 2 kešky - Černá Studnice a Malé arboretum. Byla dost zima a čekali jsme, kdy začne pršet. Ale i to nás neodradilo vylézt na rozhlednu. Někteří zdatní jedinci jí vyběhli i dvakrát neb se zjistilo, že nahoře je ještě sníh a začali koulovat ty, kteří zůstali dole. Potom jsme se už vydali hledat skály, které ukrývají poklad. Po delším hledání jsme ho našli poklad plný dobrot a čokoládových vajíček. Na další části výpravy jsme ještě našli Sebevražda Antona Huschka a Památník sklářské hutě. Začalo pršet a udělala se dost velká zima a tak jsme všichni byli rádi, že na nás u Rydvalů čeká teplá polévka a rozdělaný oheň. Upekli jsme si vuřty a všichni byli spokojeni. Přeskočili jsme první stovku a máme 103 kešek.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dne 15.4.2014 jsme založili novou kešku. V pořadí již třetí kešku. Jmenuje se "Maticka". Dali jsme jí k nově obnovené lavičce s matičkou. Je zde výhled na bývalé přírodní divadlo a na současné městské koupaliště. Pochvala pro naše město. Netušili jsme, jak krásně je tento kout upravený a obnovený. Myslíme si, že se kačerům bude líbit a zavede je do míst, kam by je nenapadlo dojít. Lovu zdar.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

8.4.2015 Po dlouhé době jsme se zase s kroužkem vydali hledat kešku. Tentokrát to byla kanálovka  "Chaapa'aii k vodopádu". Cesta byla dobrá, nedalo nám to velké hledání. Co kazilo dojem, tak to byl ukrutný nepořádek kolem potoka. Bylo trochu víc vody a tak kluci měli mokré boty. Jinak super keška. Máme další úlovek a skóre 97 kešek. Těšíme se na příští týden na další jarní výpravu za hledáním pokladů. 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

11.3.2015 Byly jarní prázdniny. Krásný slunečný den. Po ránu bylo sice velmi mrazilo, ale než jsme dojeli do Prahy, tak už sluníčko hřálo. Na nádraží na nás čekala Eva se skupinkou dětí, které byly na jarních prázdninách v Praze. Dohromady se nás sešlo 16 děti. To už bylo o strachu, aby se nám někdo neztratil. Vyrazili jsme za první keškou "Praha-hlavní nádraži". Docela jsme jí našli rychle. Potom jsme se motali kolem muzea a našli další kešku. Tam byla zajímavá nápověda 2U. Doma jsme pořád řešili, co to znamená a nakonec to bylo velice lehké. Keška byla pod 2 U ve jménu muzeum. Další keška byla "Muzeum 1891 a Václavák". Na chvíli jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna šla hledat kešku "Otýlie Sklenářová-Malá" a druhá šla navštívit KFC. Všichni jsme se sešli pod svatým Václavem a pokračovali dál a hledali kešku " Pražské legendy o Lokytkovi" a O zkamenělém uličníkovi". Další dvě kešky jsme museli najít, protože jsou nejnaštěvovanější kešky v ČR a tj. "Terezka a Karlův most". Opravdu jsme je rychle našli a museli dávat pozor na mudli. A to už bylo odpoledne a všichni jsme byli unavení a chtělo to změnit zábavu. Pod Karlovým mostem jsme objevili dětské hřiště a tak jsme aktivně odpočívali. Zdatní kačeři po svačině se vydali hledat dál. Hledali jsme na Kampě. Tam zamilovaní lidé věší zámky, aby jejich láska dlouho vydržela. Mezi těmito zámky měl být jeden, který skrýval souřadnice. Bohužel ta se nám nepodařila najít. Další bychom určitě našli, měla být pod pařezem, ale ta pro změnu tam nebyla. Poslední kešku,  kterou jsme našli se jmenovala "Pražské legendy - O kostlivci s hřebem v hlavě". Našli jsme jich 9. A tak po dnešním dnu máme na kontě 96 kešek.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Pololetní prázdniny. Sice je leden a mělo by mrznout, ale některé dny je počasí jako v březnu. I dnes byla teplota na nule. Vydali jsme se do Dolánek hledat kešky. Hned na úvod jsme hledali u Dlaskova statku a našli. Byla na vyhlídce. Druhou jsme našli poblíž Zrcadlové kozy. Šlapali jsme dál po cyklostezce směrem na Malou Skálu. Jednu kešku jsme našli v bučinách u Rakous a druhou u železničního mostu. Ta byla trochu nebezpečná, když projížděl vlak po mostě všem se nám klepali nohy a keška byla ukrytá blízko tratě. Keška  se jmenuje Až vláček zahouká a opravdu na nás vláček houkal. Poslední keška byla skoro na Malé Skále. Na závěr jsme měli hodně naspěch, aby nám neujel vlak. Vše jsme stihli a měli radost z úspěšného výletu.

Naše konto je 87 kešek.

Dlaskův statek, Zrcadlová koza, Bučiny u Rakous, Až ten vláček zahouká, Lávka Rakousy

 

 

Rok 2013

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

28.12.2013 Vánoční prázdniny. Mnoho sněhu není a tak jsme se vydali hledat kešky znovu do Hrádku nad Nisou. Bylo docela podzimní počasí. Dali jsme si za úkol najít pohádkovou kešku, která se nám nepovedla o podzimních prázdninách. Keška měla dva okruhy malý a velký. Na podzim jsme šli malý okruh a zjistili jsme souřadnice, na kterých jsme nic nenašli. Proto jsme se vydali na velký okruh v domnění, že budeme úspěšnější. Hledání souřadnic bylo zajímavé. Pohádkové postavičky jsme našli všechny. Ale závěr byl, že jsme se dostali na úplně jiné souřadnice než na podzim. Vydali jsme se tedy hledat. Jen ti zdatní. Někteří již odpadávali a šli si na teplý čaj do místní hospůdky. Jakási paní nám poradila, že vždy vidí nějaké kačery, jak hledají na kopci. I my jsme prohledali kopec a nic. Následovali jsme ostatní a v místní hospůdce jsme vyzvídali, kdo vlastně kreslí na hydranty pohádkové postavičky. Zjistili jsme, že dcera paní starostové. Mysleli jsme si, že máme vyhráno. Sehnali jsme mobil a zavolali. Bohužel jsme se dozvěděli, že dcera paní starostové s keškou nemá nic společného. A tak bohužel naše výprava byla tentokrát zbytečná. Ale na druhou stranu jsme byli všichni rádi, že jsme strávili pěkný den bez cukroví a televize. Snad někdy příště. 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

29.10.2013 Byly podzimní prázdniny, Eva s dětmi na táboře v Hrádku nad Nisou. Tak  jsme  se  vypravili za  nimi. Ráno trochu poprchávalo a my jsme vystoupili na nádraží v Hrádku nad Nisou. Měla tam  být  keš, ale  bohužel  jsme jí nenašli. Tak jsme dorazili do DDM v Hrádku n.N. a potom jsme  se  všichni  vydali  hledat  kešky cestou na hrad Grabštejn. Hledali jsme multikeš a byli jsme  všichni  unešeni  s její realizací. Ve vesnici Chotyně byly pomalované všechny hydranty pohádkovými  postavičkami  a  my  museli  hádat např. kolik má Šebestová kapes nebo kolik pih  má  Křemílek. Bylo  to  docela  zábavné  a  nakonec  velmi  složité, protože  jsme  kešku nenašli. Na Grabštejn jsme  dorazili  těsně  po  poledni, vylezli jsme na věž, kde byl nádherný rozhled  do  kraje.  Měli jsme štěstí, počasí  se  začalo lepšit a začalo  svítit sluníčko. Do DDM jsme dorazili, najedli se a šli hledat další kešky ke Kristýně (zatopený lom). I tam jsme našli a celkově jsme ulovili 8 kešek. Celkem máme 82 keší.


Ať žijí duchové
Ruská víla
Hrad a zámek Grabštejn
Hrádek n.N. trojmezí
Trójstyk - Trojmezí
Hranice mezi CZ a DE
Birkenallee am Kristyna-see
Bergbau v Hartau 2

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ještě je stále krásné podzimní počasí a tak jsme dnes vyrazili do Bzí, kde na nás čekala další nová keška. Jmenuje se Sportem ku zdraví. Cestou domů jsme se snažili najít ještě jednu v okolí Těpeř, ale bohužel se nám to nepovedlo. A tak náš stav se zvýšil jen o jednu a to na 74 kešek. V úterý 29.10.2013 jdeme na výlet. Jedeme vlakem za Evou, která tráví podzimní prázdniny s dětmi v Hrádku nad Nisou a tak snad zase nějakou najdeme.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Na první seznamovací schůzce jsme museli dát do pořádku naší vlastní kešku. Byla za léto dost vlhká a tak jsme museli vyměnit obal a listing. Snad teď bude v pořádku.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dne 17.10.2013 jsme konečně začali hledat další kešky, které se v průběhu léta objevily v okolí Železného Brodu. Našli jsme dvě kešky. Jedna byla na Poušti a jmenuje se Nejkrásnější výhled na Železný brod a druhá keška byla našeho člena kroužku a jmenuje se Železniční trať 035. A tak se náš počet kešek zvětšil na 73. 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Je 11.7.2013 a trávíme prázdninový den v Jindřichovicích pod Smrkem. Počasí nám moc nepřeje, stále poprchává, ale zima není. Přidali se k nám v táboře i ještě kačeři, kteří tuto hru neznají a hodně se o ní zajímali. Dopoledne jsme šli hledat již trochu připravenou kešku. Byla nalezena na stromě a jmenovala se "Vily male Vidne".  Druhá keška byla velmi zajímavá. Zavedla nás do historie železnice, kde před válkou byly koleje do Polska a již dnes nejsou. Jmenovala se "Prerusena cesta". Třetí keška byla na velmi krásném místě. Byla u rybníka v březovém lesíku. Okolo jsme našli houby. Museli jsme hledání přerušit a jít na oběd. Trochu se umoudřilo počasí a tak po odpoledním klidu jsme se zase vydali hledat dál. Nejdříve byla keška u hradeb bývalého kostela. Jmenovala se " Kostel sv.Jakuba". Druhá keška byla v lese u starého obrovského buku. Buk je starý, bylo tak napsáno, že byl vysázen v roce 1750. Ještě dnes byl nádherný, krásně rostlý. Kluci na něj vylezli. Muselo nás být 5, abychom ho obejmuli a asi proto se také keška jmenovala "Obejmi me". Poslední kešku, kterou jsme chtěli najít jsme nenašli. Asi jí někdo ukradl. Byla to škoda. Bylo nás na to asi 10 kačerů, skálu jsme prohledali ze všech stran, ale nic jsme nenašli. Smutní jsme se vraceli do tábora. Začalo hodně pršet a my přišli úplně durch. Ale jinak úspěch 5 kešek nás těšil a tak jsme se dostali na konto 71 kešek.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jeden náš kačer (Michal) byl na dovolené v Bulharsku a ulovil pro DDM Mozaika 2 kešky a napsal:

Byl pěkný slunečný, až moc teplý den. S rodinou a s přáteli jsme se 
rozhodli jít do městečka Nessebar, které se nachází hned vedle Slunečného 
Pobřeží v Bulharsku. Keše jsem si naplánoval již doma, a ze čtyř kešek jsme 
ulovili dvě keše. Byl to krásný lov. A tak na kontě máme 66 keší.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Je 20.6.2013 a tropické vedra. Poslední schůzka s překvapením se vydařila. Sice se nám čokoláda roztekla a musela se dát nejdříve do mrazáku, aby se mohla sníst. Nová keška se nám podařila  umístit a tak máme před prázdninami dvě. Druhá naše keška je multina a jmenuje se Liebigova vyhlidka. Snad se jí bude dařit a uloví jí hodně kačerů. Máme sraz o prázdninách na táboře v Jindřichovicích pod Smrkem, kde chceme nějaké kešky ulovit.

Je čtvrtek a my se vydali na Malou Skálu. Šli jsme po silnici, GPS moc nefungovala pod stromy, ale my jsme to zvládli. Našli jsme kešku "Červený tis". nebylo to moc těžké. Potom jsme zkusili najít ještě jednu, ale úlovek se nezdařil. Neměli jsme moc času a připravovalo se k dešti. K dnešnímu dni máme na kontě 64 keší.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

V  sobotu 11.5.2013 jsme se zase s kroužkem vaření vydali za regionálními potravinami. Byli jsme na farmě Filoun. Je to BIO farma na výrobu mléka, sýrů, tvarohů a jogurtů. Měli jsme možnost se podívat do kravína. Dokonce jsme viděli i několik prasat. Mohli jsme nahlédnout na výrobu sýrů. Bylo to zajímavé ve srovnání s minulou farmou, kde vyráběli kozí a ovčí mléko a sýry. Myslím, že nám všem více chutnali tyto mléčné výrobky. A potom jsme se již vydali hledat kešky na Palackého stezku. Dostali jsme se na hrad Navarov, kde na nás jedna čekala a druhá se jmenovala Pradelna. Obě jsme našli, prohlédli jsme si zříceninu hradu Navarov. Ve tři hodiny jsme nasedli na vlak v Navarově a jeli domů. Našli jsme 2 kešky a tak máme k dnešnímu dni 63 kešek.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Středa 8.5.2013. Sice počasí není moc  stálé, ale je sváteční den. Kroužek Vaření se vypravil na výlet  v rámci projektu Think-big po regionálních potravinách a tak jsme se vypravili s nimi. Jeli jsme na Maršovice a odtud na Krásnou do Kittelova muzea.  Při cestě jsme našli kešku Pramen Mohelky. Začal foukat vítr a všichni jsme se museli obléknout do bund. Prohlédli jsme si muzeum, našli kešku Krasna a dostali jsme ochutnat Kittelovy sirupy. Potom jsme už z kopce šlapali na Kozi farmu. I zde byla jedna keška ukryta pod názvem Kozi.  Průvodce (majitel firmy) nám předvedl přípravu sýrů z kozího a ovčího mléka. Je to taková zoo domácích zvířat. Chvíli jsme si dali rozchod, sluníčko začalo svítit a hřát. Nakonec jsme se vypravili na autobus, kde měla být poslední keška. Ale bohužel jsme jí nenašli. Musíme někdy příště. Našli jsme 3 kešky a tak máme 61 kešek.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Je čtvrtek 2.5.2013 Konečně začalo jaro a začínají kvést stromy. My jsme vyrazili  do Koberov na kešky. Hledali jsme znovu kešku Kantorovy varhany. Měli jsme správnou nápovědu a tak nebyl problém jí najít. Byla úplně nahoře na skále. Kluci si ještě dohledali kešky, které jim chyběli. A tak máme na kontě 58 kešek.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

29.11.2012 Konečně také po dlouhé zimě se našemu kroužku podařilo založit naší první kešku, kterou zdatní kačeři již mohou najít. Jmenuje se "Turistak". Je pojmenovaná  po našem bývalém názvu kroužku. Hned první den se plnil listing razítky a podpisy. Máme z toho velkou radost. Určitě zkusíme založit ještě nějaké, abychom přilákali turisty do našeho města.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

V sobotu 20.4.2013 jsme jako kroužek Geocaching pořádali " Hledání pokladů s DDM Mozaika ". I když počasí moc  nepřálo, několik dětí se sešlo v DDM Mozaika a poslechlo si nejdříve seminář s Druidem Panoramixem ( Vlastík Ježek). Je to velmi příjemný a upovídaný pán a zabývá se touto hrou, jak sám osobně, tak k tomu vede děti ve svém domečku DDM Hluk. Rádi jsme ho i my přivítali u nás a poslechli si jeho povídání a koukli jsme na videa z této hry. Kluci z našeho kroužku měli připravenou trasu s vlastními keškami, aby dětem ukázali, jak se tato hra hraje. Myslím, že se celé dopoledne povedlo a pochvalu si zaslouží kluci z kroužku Geocaching za perfektně vymyšlenou trasu.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Je sobota 13.4.2013 jedna hodina odpoledne a my vyjíždíme z vlakového nádraží. Nasedáme do vlaku a zrovna padají kroupy. Naštěstí při příjezdu do Turnova již zase svítí sluníčko .Je takové teplo, že se musíme svléknout do triček. Máme před sebou  sérii kešek - Škola základ života - 10 ks. Nacházíme  postupně jednu po druhé, počasí se nám zase začalo kazit a při nalezení kešky č.3 se najednou strhla taková průtrž mračen, že jsme se museli někde ukrýt. A hle naproti nám byla otevřená cukrárna. Zalezli jsme do ní a čekali, až přestane pršet. Úspěšnost nalezení byla 100%. A ještě jedna navíc - Turnovská synagoga. To jsme koukali. Tak malou kešku jsme ještě nenašli. Hint byl " Jsem menší než mikro, v pravém dolním rohu brány ". Nakonec jsme sešli do Dolánek a jeli vlakem zase domů. Na našem kontě je 57 kešek.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Na dnešní schůzce 11.4.2013 jsme se vypravili do Koberov. Šli jsme hledat a našli jsme kešku - Lavičkova # 99 - a dost. Potom jsme ještě chtěli najít kešku Kantorovy varhany. Ale bohužel jsme měli špatně vytištěnou nápovědu a byla to multi a tak jsme jí nenašli. Nevadí, půjdeme znovu a zkusíme jí najít. V sobotu na nás čeká velká výprava do Turnova. K dnešku máme 46 kešek. Už brzo si budeme moci založit svoji.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Konečně snad již bude jaro. Dnes 4.4.2013  bylo počasí lepší než minulý týden a my vyrazili za novou keškou - Kaplička na Malé Horce. Jsme teprve 10, kteří našli tuto kešku. Byla lehká a tak nebyl problém jí najít. Zapsali jsme se a máme 45 kešek.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jsou velikonoční prázdniny a zima se nás stále drží. Dnes na Velký pátek 29.3.2013  se otevírají poklady a i my jsme museli vyrazit ty poklady hledat. Vyjeli jsme do Pipic a šli jsme sněhem na Hamštejský vrch, kde jsme chtěli najít zbylé lavičkové kešky. Foukalo, padal sníh, mlha se válela a nebylo do krajiny nic vidět.

 

I přes nepřízeň počasí jsme našli:

Lavičkova # 14
Lavičkova # 13
Lavickova # 12
Lavickova # 11
Lavickova # 9
Lavickova # 4
Lavickova # 3
Lavickova# 2
Lavickova # 1

Celkem  9 kešek  a  ještě  se  nám otevřely skály ve Vesci ve Slunečním údolí, kde jsme našli sladký  poklad. I  když  jsme  vymrzli, výlet  se  nám  líbil  a byl úspěšný. Celkem máme 44 kešek.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dne 14.3.2013 mrzne, až praští. Je jasno, sluníčko svítí a je skoro 10 stupňů pod nulou. Vyrazili jsme do Bzí. Tam jsme našli lehce kešku "Kostel nejsvětější trojice ve Bzí". A potom jsme šli hledat do tamních lesů nad Splzov kešku s názvem Splzov - view. Chvilku nám to dalo než jsme se vydrápali z hustého lesa, až jsme došli na vyhlídku. Z vyhlídky byl nádherný pohled na Jizeru a začínající tunel do Líšného. Kešku jsme po delší době našli. Máme již 2 GPS a to se nám to hledá. Takže dnes jsme našli 2 kešky a tak máme 35 kešek. 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A jsou jarní prázdniny 5.3.2013. Nádherné počasí. Ráno se nás šeslo 9 kačerů a vyrazili jsme na lov. Eva s lyžařskou partou je na  soustředění ve Sklenařicích a tak jsme vyrazili za nimi. Dojeli jsme do Vysokého nad Jizerou a tam jsme lovili kešku Počátky ochotnického divadla. Byla to trochu delší trasa ( cca 5 km), ale dozvěděli jsme se , kdo byl u zrodu úspěšného ochotnického spolku. Zároveň jsme se dostali ke kešce s názvem Vyhlídka na Vysoké. Tam jsme měli trochu problém, protože velký kámen byl přimrzlý k zemi a nemohli jsme ho zvednout, aby jsme se dostali ke kešce. Ještě jsme chtěli ulovit další kešky, ale bohužel se nám to nepodařilo. Budeme muset ještě někdy vyrazit do tohoto kraje. Na zpáteční cestě se nám podařilo ještě uvolit jednu kešku v Plavech - JN # 21 Plavy. Výlet se nám vydařil, i když nám všem mrzly nohy v mokrých botech. Celkem máme 32 kešek. Kačeři, kteří s Evou zůstali lyžovat si ulovili ještě jednu kešku "Letterbox - Tam a zase zpátky", kterou jsme měli již připravenou, ale z důvodu času jsme finálku již nestihli najít. Takže máme již 33 kešek.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dne 28.2.2013 můžeme konečně napsat velký úspěch. Již několik schůzek jsme se snažili najít kešku na Poušti a dnes se nám to konečně povedlo. Podzimní výpravy za keškou se nám nedařily z důvodu neznalosti čtení návodů na hledání kešky. Tak jsme začali znovu začátkem února 2013. Kažkou schůzku jsme dali dohromady jednu souřadnici a konečně dnes jsme se dostali k cíli. Naše 29 keška je nalezena.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Je 1.2.2013 a máme pololetní prázdniny. Tak jsme se zase vydali za hledáním pokladů - kešek. Počasí nám celkem přálo, není moc sněhu, tam můžeme hledat. V 13.00 hodin jsme jeli do Koberov. Nejdříve jsme našli kešku na autobusové zastávce. Ta byla docela jednoduchá. Vydali jsme se směrem na Hamštejn, kde na nás čekala jedna keška ve skalách. Ještě nepršelo a tak se nám boty moc neklouzaly. Na Hamštejském hřebeni jsou tzv. lavičkové kešky. Je jich tam asi 12, ale my jsme nestihli všechny najít.

Našli jsme:
JN # 12 Koberovy
Koberovka
Lavičková # 5
Lavičková eventova 2012
Lavičková # 6
Lavičkový eventovy bonus 2011
Lavičková # 7
Lavičková # 8

tj. celkem 8 kešek. Začalo se stmívat a nás čekala v DDM Mozaika v 17,00 hodin večeře a příprava na Noční dobrodružství na Vrátě.

V 18.00  hodin  jsme  vyrazili.  Každý  měl  baterku  nebo  čelovku.  Šli  jsme do Propastného a  potom  do  kopce  na  Vrát. Naštěstí  byly  zbytky sněhu a tak nebyla taková tma. Kolem 7 hodiny  jsme  dorazili  na  Vrát.  Začalo  poprchávat,  ale nás to neodradilo. Eva nám přivezla občerstvení  a  vyrazila  s námi  za  nočním  dobrodružstvím. Četli  jsme  pohádku, která  nás dovedla  ke  studánce  k  lesu. Tam  na  nás  čekaly  světlušky a ty nás provedly celou trasou a  dovedly  nás  až ke kešce, která byla na návsi na Vrátě. To už docela hustě pršelo, ale nás hřálo  vítězství  nad  nalezením  pokladu. Dolů  jsme  již  seběhli  a  v DDM Mozaika jsme byli kolem  10. hodiny večer. Dali  jsme  si  pozdní  večeři, všechno  mokré sundali, vlezli jsme do spacáků  a hned jsme spali. Ráno byla snídaně a šli jsme domů. A tak k dnešnímu dni máme 28 kešek.

 

Rok 2012

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V  sobotu  24.11.2012  jsme  vyrazili  na  celé  odpoledne  hledat  kešky. Byli  jsme  úspěšní. Našli jsme 4 kešky cestou ze Železného Brodu na Malou Skálu. Našli jsme:
15. Vratské dolování
16. kaplička Závrší
17. JN#14 Líšný
18. JN#17 Malá Skála

K dnešnímu dni máme 18 kešek.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Dne 22.11.2012 jsme ulovili další kešku v okolí Železného Brodu. Tentokrát byla ukrytá u skalnaté zdi 20m vysoké a 10m široké. Nápověda zněla.! Co zde bylo dřív, balvan nebo strom?" I tuto kešku jsme našli a tak máme ulovených 14 kešek.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Na dnešní schůzce 15.11.2012 jsme našli 13 kešku pod názvem "Kouzelná studánka". Majitelka kešky miluje žlutou a tak má v kešce jenom žluté poklady a tak jsme se snažili je vyměnit zase za žluté poklady. protože máme schůzky od 16:00 hodin musíme lovit kešky za tmy a tak máme stížené podmínky.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ve čtvrtek 8.11.2012 jsme úspěšně našli další kešku JN 33 Železný Brod. Nebyla moc těžká, našli jsme jí bez velkých problémů. Tak máme na kontě 12 kešek.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Jsou podzimní prázdniny 26.10.2012 a my jsme vyrazili hledat kešky na Jirkov. První kešku jsme našli "Klubak". Byla na kopci nad lomem pod Radčicemi. Druhou kešku jsme našli v Radčicích na autobusové zastávce. Třetí a čtvrtou byla již do serie čtyř kešek v Jirkově okolo lomů. V těchto dvou byla nápověda a ve třetí jsme měli nápovědu dosadit do souřadnic plus letopočet , který je napsaný na kapličce v Jirkově. Bohužel jsme podle souřadnic nic nenašli. Budeme se muset zamyslet a znovu se vypravit do Jirkova abychom našli ještě dvě kešky do série. Měli jsme pěkné podzimní počasí a dokonce jsme našli jednu putovní kešku. Tak už máme na kontě 11 kešek.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dne 18.10. 2012 jsme vyrazili hledat kešku na Poušť ke kostelíčku. Keška se jmenuje Double cache a k nalezení je potřeba ujít cca 4 km. Bylo pěkné počasí, tak jsme vyrazili a našli jsme vzácný strom pod kterým by se měla keška schovávat. Začalo se stmívat a tak jsme závěr hledání nechali na příští schůzku. Závěrečná šifra je " ve zdi pod velkým balvanem".

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Na dnešní schůzce ve čtvrtek 11.10.2012 jsme našli další kešku u vodní elektrárny v Železném Brodě. Zapsali jsme se a Tomáš zadal kešku do geocaching. Tak již na našem kontě máme 7 kešek. Chystáme se udělat i naši vlastní, kterou schováme u DDM Mozaika.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dne 6.10.2012 jsme pořádali první výpravu za keškami. Byla velmi úspěšná. Šli jsme ze Semil Kamenickou stezkou na kopec Morava. Došli jsme až na Myší skálu, na Spálov a potom jsme se vraceli do Železného Brodu. Našli jsme 5 kešek. Dnes máme na kontě 6 kešek.

1. Kamenického stezka
2. Myší skála
3. Mírová vyhlídka
4. Vodácké divadlo
5. Obránců míru

 Výlet za keškami se nám vydařil, počasí přálo.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ve   čtvrtek  4.10.2012 jsme  našli   naší   první  kešku  a  to  v Železném Brodě u kostela. Chtěli   jsme   najít  další  kešku  na Šibeňáku, ale  bohužel  se  nám  nedaří, je  zašifrovaná. Musíme se více zamyslet, ale určitě jí někdy najdeme.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kroužek je pro děti, které mají nejen toulavé boty, ale chtějí se něco dozvědět o přírodě. Na schůzkách si povídáme o přírodě, kreslíme a připravujeme se na výlety do  přírody. Chceme připravit  děti  na  některé  záludnosti, které  nám  příroda  může  ukázat.  Začínáme hrát celosvětovou  hru  Geocaching. Je  to  turistická, navigační  a  trochu  i  internetová hra. Všechno  najednou. Někdo někde  na neznámém zajímavém místě ukryje schránku, které se říká „keš“, a  ostatní  jí  podle  souřadnic  a  map  hledají. Když  jí  najdou  zapíší  se  tam, a potom  se  to  zadá  do  počítače.  Takových  schránek  je  jenom  v okolí  Železného Brodu nespočetně a proto budeme mít celý rok co hledat.
 
 
Každý správný malý turista by měl vědět:
 
-          jak se má chovat v přírodě,
-          které stromy, květiny a zvířata potkává,
-          jak pozná, jaké bude počasí,
-          když zabloudí, jak se určují světové strany,
-          orientovat se v mapách,
-          poskytnout kamarádovi první pomoc
 
 
V kroužku bude potřebovat cestovní deník ( A5, nelinkovaný), správné oblečení do přírody (hlavně boty), KPZ a dobrou náladu.

 

Naše pravidlo zní, pokud na místě nálezu kešky jsou alespoň 2 kačeři, můžou se zapsat do kešky jako DDM Mozaika.